2011 Performance

Class A Reg Ridden Connemara Pony 4 yrs and over (Riders under 16 yrs on Jan 1 in year of the competition)
1st Derrygimbla Atlantic Storm Coral Dun-Ballymoe Tasmania Bernie Quinn Aaron Quinn
2nd Farran Zephyr Blue Templebready Fear Bui-Sundance Jane Hancock Eliza Hancock
3rd Gleann Rua Hoodwink Abbeyleix Owen-Gleann Rua Morning Mist Michael & Mary Connolly Ciara Connolly
Class B Reg Ridden Connemara Pony 4 yrs and over (Riders over 16 yrs on Jan 1 in year of the competition)
1st Blackwood Fernando Ferdia-Dancing Queen Claire Devlin Alicia Devlin Byrne
2nd Rosscon Sunrise Templebready Fear Bui-Cooloo Lady P.J. Watson Sarah Hall
3rd Carrowkeel Jack Clonberne Boy-Rosie Patrick & Antoinette Geoghegan Padraig Geoghegan
Class C South Mayo Breeders Reg Ridden 5 yrs and over C.P. Gelding Qualifier
1st
2nd
Class D Champion Ridden Class
Champion Blackwood Fernando Ferdia-Dancing Queen Claire Devlin Alicia Devlin Byrne
Reserve Derrygimbla Atlantic Storm Coral Dun-Ballymoe Tasmania Bernie Quinn Aaron Quinn
Class E Sarah Miller Future Performance (Riders o12 & u18 yrs  on Jan 1 in year of the competition)/Ponies between 4yrs & 8yrs on day of the show)
1st Comical Con Crusheen Comet-Crusheen Connie Jane Hancock Eliza Hancock
2nd Loughwell Bobby Currachmore Cashel-Tolka Bridge April Merveldt Sally Goodbody
3rd Rusheenduff Ashleagh Glencairn Surprise-Raheenduff Ivy Lindsay Boyce Sive Ryan
Class F Connemara Pony Performance Hunter Final Trial (Ponies 4 years and over, riders over 12 years on 1 Jan in year of competition)
1st Blackwood Fernando Ferdia-Dancing Queen Claire Devlin Alicia Devlin Byrne
2nd Grey Victory Glencarrig Finn-Kilmaley Lady 2nd Lorli Higgins Emily Higgins
3rd Foxcourt Glenayre Silver Fox-Grey Mist Ann Maguire Conor Maguire
Class G Reg. C.P. Working Hunter 4 yrs and over (Riders under 16 yrs on 1 Jan in year of competition)
1st Comical Con Crusheen Comet-Crusheen Connie Jane Hancock Eliza Hancock
2nd Acton Rolo Field of Dreams-Hazy Lee Aidan Woods Sophie Woods
3rd Farran Zephyr Blue Templebready Fear Bui-Sundance Jane Hancock Lucy Hancock
Class H Reg. C.P. Working Hunter 4 yrs and over (Riders over 16 yrs on 1 Jan in year of competition)
1st Blackwood Fernando Ferdia-Dancing Queen Claire Devlin Alicia Devlin Byrne
2nd Grey Victory Glencarrig Finn-Kilmaley Lady 2nd Lorli Higgins Emily Higgins
3rd Plume de Kezeg Janus-Divrumenn Tom Murray Pauline Dahill
Class K Powers Quarry All Ireland Performance Championship Qualifier (Riders under 18 on 1 Jan in year of competition)
1st Comical Con Crusheen Comet-Crusheen Connie Jane Hancock Eliza Hancock
2nd Larchfield Heron Gloves Bobby-Ashbrook Hero Lucy Tottenham Joanna Tottenham
3rd Acton Rolo Field of Dreams-Hazy Lee Aidan Woods Sophie Woods

Comments are closed.